LDLC Alumni

LDLC is proud of each graduating class. Class members are part of many businesses and organizations in the Dublin-Laurens County community.

Class Members by Year of Graduation

Class of 2020

Wyntonn Brantley, Candice Cannon, Cheryl Cannon, Gregory Chapman, Duana Cooper, Kelly Dean, Brad Duke, Bill Glisson, Neal Goodson, Pamela Lee, Lecresicia Marion, Whitney Kilgo, Brian Nash, Kevin O'Neal, Scott Rogers, Marquita Timmons, Ashley Warren, Donna Wilson, Angela Wright

Class of 2019

Rob Crumpton, Hugh Darnley, Jake Ellington, Preston Forth, III (Tripp), Adam Lausch, Monique Lewis, Piper McAfee, Candice McNeal, Jenny Nash, Jamie Paulk, Lee Radney, Courtney Rogers, Sean St. Clair, Elsie Stevens, Kory Tokar, Julie Wood

Class of 2018

Erica Bell, Kevin Corbin, Michael Durden, Mandy Graham, Keith Griffin, Chantel Hanshue, Derick Johnson, Tiffany Lofton, Payton Towns III, Huey Walker, Jr., Zachary Woodard

Class of 2017

Lindsay Black, Ebony Blue, Amy Duke, Brandi Dykes, Curtis Edwards, Sherida Habersham, O.J. Hall, Chris Hamrick, David Helton, Darin Keen, Richard Mascaro

Class of 2016

Cecila Adamson, Philip Bazemore, George T. Best, Erica Bowles, Holly Denise Brinson, William Daidone, Wes Garin, Beatriz Lleras, Kim Meeks, Brantley New, Allison Rogers, Carey Williams, Shawn Wood

Class of 2015

Lydia Barfoot, Braxton Brown, Ryan Brinson, Pam Burney, Roger Byrd, Colby Crabb, Travis Craft, Denise Creel, Will Curry, Katie Davis, Sherrell Edmond, Meg Greer Evans, Elizabeth Hodges, Trae Kemp, David Kincaid, Jonathan Lewis, Jinny Newman, Twanda Pauldo, Janie Stewart, Kay Thornton, Yasmin Whirl, Matthew White

Class of 2014

Nannette Alexander, Raydor Coneway, Frankie Coney, Tyler Daniel, Jason Dollar, Robin Flanders, Heather Gore, Jason Halcombe, Chris Kersey, Renee McCoy, Angela Mitchell, Amanda Peebles, Amber Shepherd, Nate Smith, Naomi Theriot, Caroline Keyton Underwood, Sam Williams, Justin Alan Wyatt

Class of 2013

Jeff Albright, Hunter Bennett, Phil Best, Jr., Tara Bradshaw, Matthew Bradshaw, Stacy Brantley, Stacey Davis, Justin Garrett, Kelly Herrington, Eric Hornick, Robert Hunter, Kim Livingston, Kimberly Noles, Molli Smith, Doug Ward, Michelle Wilcox, Jennifer Wilkins, Roy Williams

Class of 2012

Bill Ballard, Brian Bowles, Mechell Culpepper, Cameron Curry, Robert Graham, Thomas (Ty) Herrington, Hugh Lentile III,, Kevin Malone, Jerry McCrary, Heather Mullis, Wade Sharpe, Sandy Tarpley, Leighann Tribble

Class of 2011

Cindy Alligood, Jennifer Bryant, Scott Burgess, Candace Christian, Jennifer Cooler Crutchfield, Elgin Dixon, Charlie Garbutt, Samuel "Tripp" Gilliam, Natasha Mason Goss, Joel Griner, Kelly Knight, Bobbie Lowther, Charlotte McCullars, Danny Moore, Stephanie Morris, Kerry Smith, Chris Sumner, Kristen Sweat

Class of 2010

Kim Barham, Jodi Bazemore, Marka Ann Brooks, Stephen Browning, John Mark Butler, Jennifer Claxton, Pamela Green, William Allen Harrell, Becky Hines, Frank Jordan, Jr., Ben Knight, Enzo Krassing, Dr. Charles Ledbetter, Yvonne Robertson, Sherry Dawn Rowe, Barbara Latrice Sellers, Stanley Soles, Patrick Thames, Kathy Thompson

Class of 2009

Bucky Dixon, Joyce Kates, Donna Lumley, Tracie Morgan, Lori Norton, Kenny Payne, Chad Pritchett, George Strange, Brandon Tapley, Kristal Tillman

Class of 2008

Paul Baker, Janine A. Cameron, Joshua Crews, Jefferson Davis, IV, J.B. Dial, Lou Graham, Donna Harmon, Joshua Harrell, Amy Harrelson, Autry Howard, Kim Kennedy, Sandra Gore Marshall, Bennette Russel Purvis, Marcus Rogers, Anita Shepherd, Lisa Smith, Kim Walker, Robert (Bert) Willis, Jr., Jarrod Windham, Debbie Wood 

Class of 2007

Ben Baker, Marie Bostic, Cindy Collins, Kimberly Ely, Santina Fryer, Susan Glenn, Cassandra Hall, Cassie Helfer, Brooka Hutcheson, Heinz Krassnig, Kathie Lutrell, Paula McGowan, Karen Mountain, Dale Nifong, Cathy Nifong, Marsha Perdue, Karen Pharis, Brenda Shuman Riley, David Roberts, Brian Smith, Gary Spivey, Denise Strickland, Patty Swisshelm, Coresha Thomas, Chester Wilcox, Ramona Wooten

Class of 2006

Robin Aube-Warren, Bernice Baker, Leah Bethea, Emory Bostic, Bill Brown, Jon Claxton, Jennifer Cobb, John Draper, Danny Duggar, Tod Glenn, Robbie Hobbs, Terri Howard, James Ivey, Cristi Jones, Katy Edwards Morton, Margie Moss, Andrea Payne, Misty Smith, Artiffany Stanley, Ashlee Torpy, Tanner Underwood, Chris Woodburn, Susan Young

Class of 2005

Howard Abney, Maury Beasley, Wanda Carter, Eve Faircloth, Sharon Gouge, Randy Green, Danny Jones, Rob Miller, Brent Newman, Brenda Pauldo, Carron Powell, Rosa Pryor, Bertha (Tiny) Showers, Kimberly Simmons, Spencer Tydings, Nicole Ward, Kerry Wicker, Fred Young

Class of 2004

Felicia Aaron, Pilar Archila, Joey Ashcraft, Cheryl Braswell, Nancy Brewer, Davey Brown, Mina Brown, Mike Carter, Natalie Davis, Stephanie Edmond, Linda Garner, Albert Glass, III, Anita Graham, Marsha Green, David Hartley, Kay Lawrence, Spence Mullis, Carole Goins Simmons, Deborah Stanley, Matt Sweat, Margie Warnock, Carneage Young

Class of 2003

James Lanny Allgood, Kate Allgood, Katie Andrews, Susan Beckham, Melissa Bradshaw Brantley, Jennifer Davis, Denise Dobbins, Dana Doles, Martha Green, Clint Hall, Richard (RD) Harter, Gywanna Plummer Hodges, Alexis Hughes, Joshua Kight, Twana King, Rhonda McLeod, Stephanie Miller, Brandy Mullis, Gene Nisbet, Renita Plummer, Kevin Wicker, Malehia Young

Class of 2002

Dahlia Allen, Marcy Chambless, Vivian S. Chappell, Thomas Cobb, Paul Conyers, Mary Crabb, Gregg Crabb, James Crowdis, Loretta Dukes, Gary Ford, Gregg Glass, Randy Jackson, Julius King, Cecile Miller, Jean Mullis, Tim Passmore, Paula Peavy, Randall Peters, Farrah Mullis Senn, Annette Smith, Kelvin Tyson, Laurie Wicker, Deborah C. Wynn

Class of 2001

Priscilla Adams, Norma Akins, Horace Austin, Lynn Beasley, Monique McCall Blue, Kay Damino, Barbara Smith Dixon, Jackie Durden, Bubba East, Doug Eaves, Thom Faircloth, Sandy Fordham, Wanda Foskey, Tiffany Rowe Ivey, Ella Lattimore, Derek Lee, Bill Luecke, Jarvis McCall, Ira Mock, Chuck Nazarian, Erwin Orr, Holly Passmore, David Polhill, Will Smith, Marsha Tyson, Tim Veal, Rickey Walker

Class of 2000

Jerry Adams, Brian Bazemore, Sharlene Brantley, Deborah C. Brown, Missy Brown, Wayne Cain, Kenneth F. Carr, Terri Drew, Willie Edmond, Wendy Fennel, Belinda Fisher, Donna Forth, Jud Green, Karen Haggard, Greg Hitson, E.T. (Zeke) Hobbs, Tracie Hobbs, Jeanne Holloway, Linda Jackson, Grady Johnson, Chris Kinney, Stacy Pierce, Susan Putkowski, Tryon Reynolds, Chris Ricks, Mike Sanders, Henry Smith, Randy Spivey, Rhonda Spooner, Grady Toney, Wayne Wilkes, Todd Yate

Class of 1999

Thom Akins, Lynn Ashcraft, Tammy Bayto, Margaret Beard, Greg Brown, Sue Carr, Mike Carroll, Melanie Holt Cauley, Debbie Cauley, Dorothy Coney, Connie Copeland, Lawton Davis, Larry Drew, Todd Gay, Royce Hall, Lloyd Horadan, Fred Houston, Bronice Hunt, Kathryn Jeffers, Susan Johnson, Emily F. Kight, Connie King, Betty McCoy, Val Pooler, Patricia Richardson, Robin Duval Roeder, Sylvia Rozier, Wayne Saxon, Wiley Stuckey, Johnny Tarpley, Kathryn Willis, Bobby Woodard

Class of 1998

Scott Bourassa, Steve Brown, Geraldine Cadle, Becky Carroll, Nancy Cobb, Wick Cochran, Genda Coleman, Elaine Connell, Mary Elizabeth Crumpton, Robert Drew, Patricia Edwards, Patti Hendley, Kay Hughes, Jeff King, Dan King, Jr., Pete Labella, Vickie Lindsey, Michael Maffett, Diann O'Neal, Matthew Perry, Shannon Perry, Stephanie Renna, John Ridley, Coleman Smith, Stephen Smith, Sr., John Warren, Nellie Wells, Carol White, James Walter Williams

Class of 1997

Melanie Allen, Lawanda Chaunte Allen, Karen Bobbitt, Jone Bourassa, James K. Brantley, Twana Brown, Nancy Colter, Alfred Daniel, Jr., Doyle Kip Dominy, J. David Gay, James Harper, Matt Hatchett, Evelyn Jackson, Kathy Jones, Joe Kinard, George Koontz, Richard Lackey, Sherry Lewis, Dornetta May, Kellie Oliver, Catherine Smith, Lori Cox Thigpen, Barbara Warnock, Mary Alice Watson, Angela Williams, Robert Willis

Class of 1996

Lisa Livingston Black, Michael Bracewell, Barbara Bryant, Dolores Byrne, Sue Colter, Joyce Lee Davis, Shirley Ann Hall, Chuck Harwell, Robin Heavilon, Louise Jones, Martha Kelley, Mary Etta Lattimore, Willie Ruth Lattimore, Julie Lee, Al Lewis, Marjean Maddox, Hope Morris, Frank Newman, Cecil Pollock, Sandy Ponder, Randall Roach, Geourge Rouseell, III, Rodney Sawall, Tracy Sharkey, Lucy Skinner, Patricia Smith, Velinda Stanley, Robyn Tanner, Julia Walters, Bonita Williams, David Woodburn

Class of 1995

Christine Baker, Martha Bobbitt, Betty Brown, Cindy Claxton, Chris Cook, Ina Cooper, Sally Willis Daniels, Pieta Dixon, Susan Friedman, Debbie Frost, Vickie Frost, Syble Gay, Rosemary Hall, Lillie Hobbs, Joe Hooks, Tina Baker Ivey, Alton Lee Jones, Dennis Lakey, Mark Lee, Kevin Livingston, Peggy Smith Massey, James Powell, Harry Edward Pritchett, Susan Shuman, Vickie Sims, Kevin Smith, Georgia Snipes, Faye Strom, Scott Thompson, Rita Watson, Susan Williams, Deborah Yeatman

Class of 1994

Phil Best, Sr., Annie Bonner, Edward B. Claxton, Julie Drigger, James Michael Edwards, Theresa Flanders, Marilynn Garrett, Steven Griner, Teresa Hafer, Cathy Hill, Bruce Hoyer, Laura Irwin, Gary Johnson, Jannell Knight, Gary Ladue, Stacy Lee, Francis Lewis, Susie Lowther, Claudia Peavy, Anne Reaves, Angie Roussell, Marty Smith, Herbert Stanley, Carolyn Turner, Melton Tyson, Chris Watkins, Paul Watson, III, Karen Widmer, Norman Gene Yates

Class of 1993

Richie Allen, Jack Baynes, Kelly Canady, Jacqueline Copenny, Thomas Michael Couch, John Reed Deamer, Bruce Evans, Joy Green, Steven Jarrard, Lincoln Jones, Joan Killian, Ken Kramp, Clinton Lowther, Lisa McMichael, June Moore, Reginald Phillips, Betty Pitts, Jane Roberts, Susan Schultz, Jackie Short, James Strickland, Phil Thacker, Angie Thomas, Robert Waller, Karen West

Class of 1992

Rex Abbott, Cynthia Barnes, Tom Batey, Jr., Thomas Bobbitt, III, Brett Bowden, Susan Brandon, Steven Busbin, Keith Carr, John Chappell, Jr., Dan Coxwell, William Edgard, Bent Gay, Robert Benjamin Harville, Jr., Jack Randall Hester, Tuwanna Johnson, Lisa Kelly, Lawton Kemp, Jr., Carolyn McCune, Richard Nesbitt, Jonathan Parham, Sr., Willie Paulk, Jan Pittman, William Michael Pollard, Lynda Reynolds, Melodie Smith, Charles Warnock, Sr., Carolyn Rogers Watson, Wilma Willis

Class of 1991

Alan Barfoot, Sam Beall, Nancy Ruffo Braswell, Rudy Broomes, Derrick Chatman, Gene Crafton, Jefferson Davis, III, Dianne Wages Jackson, Everett Gordon King, Sr., Hilbert David Knight, Susan Kornegay, Richard Lord, Calvin Middlebrooks, Frances Purvis, Judy Roach, William Rowe, Sandra Scott, Verna Smith, Henry Dale Thompson, Jr., Lawrence Walker, III, Randy Waters

Class of 1990

Richard Baker, Roscoe Brower, Franz Bruckmair, Mike Cauley, Robert M. Cobb, Guy Cochran, Jamie Daniel, George Evans, Ken Flanders, Ira Foster, Frances Gornto, Patricia Graham, Ben Hall, Jr., Kristin Jane Harden, Bill Hoyt, Pittman Ingrando, Charles Lang, III, Arthur B McClain, Sr., Billy Richard McGhee, Steven Richardson, Jacquelyn Sanders, Louise Shackelford, Steven Sheffield, Robert Strickland, Tommy Thompson, Adam C. Walmus, William Walthour, Haywood Williams, Nannette Woodard

Class of 1989

Carl Flanders Avery, Bruce Sr. Bazemore, Marvin (Mo) Brooks, Jack Cammack, Jeff Cannon, Clift Crews, Mike Cummings, Roger Folsom, Charlie Garbutt, Jerry B Hall, Kenneth Hammons, Helen Harper, William E. Hicks, Mary Ann Howard, Maudine Jefferson, Scotty Jones, McGrath Keen, Jr., Gary Kornegay, Tim Lentile, Griffin Lovett, John Marshall McDuffie, Joseph Ben Mercer, Roger Miller, Charlie Patterson, S. Dubose Porter, Dan Rowe, Sara Swida, Robert Walker, Barry Walker, Hal Ward